Марина Бех-Романчук: «Ніколи не відчувала зневаги в Європі. Меседжів «ми про вас забули, досить допомагати українцям, ви задовбали» ніколи не було»
Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук в інтерв’ю omax-center.com.ua розповіла, наскільки в Європі підтримують українців.
– Чи запитували у вас в інтерв’ю за кордоном щось некоректне? Який загалом у Європі рівень розуміння війни в Україні?
– Насправді, мені ніколи не ставили некоректних запитань. Завжди всі дуже ввічливі та привітні, ставляться з розумінням. Часто після інтерв'ю казали щемкі слова підтримки, я ніколи не відчувала якоїсь зневаги. Меседжів «ми про вас забули, досить допомагати українцям, ви задовбали» ніколи не було.
У моїй професійній спільноті на змаганнях завжди дуже привітно зустрічають і готові допомогти зі всім.
Я стрибала в Осло – на мою останню спробу вийшов диктор стадіону і просто крикнув в мікрофон: «Слава Україні!». І весь стадіон вигукував «Героям слава!».
Ви просто уявіть це! Вся увага була прикута до мене. Ці емоції ні з чим не порівнюються, відчувала, що зі мною весь стадіон. І він вболіває за мене не тільки через те, що я просто хороша спортсменка, а тому що я українка. Тобто ти прославляєш свою націю, ти є її обличчям. Це дуже важливо.
– Наскільки сильно підтримують Україну ваші колеги-суперниці у секторі для стрибків у довжину?
– Я не знаю, наскільки активні вони у підтримці безпосередньо армії, чи всієї України, важко сказати за всіх. Але у ставленні до мене підтримка колосальна. У мене взагалі дуже дружні стосунки з дівчатами в секторі зі стрибків у довжину.
Мені здається, що ми велика сім'я, яка просто по-дружньому заходить в сектор пострибати та поборотися. Тобто це як вдома грають у настільні ігри та намагаються визначити, хто в сім'ї сильніший. От і у нас щось типу такого на змаганнях.
У потрійних стрибках дівчата більш закриті. Але я не так довго з ними, тому мені здається, що я тільки вливаюсь у цю сім'ю. Думають напевно жартома зараз: «Гм, а хто ти така, звідки взялася в тусовці?»
Але загалом дівчата дуже сильно підтримують: коментують, репостять дописи про Україну. Завжди підходять та запитують, як справи, як підготовка, що взагалі у нас відбувається вдома, - сказала Бех-Романчук.