У збірної України найкращий з можливих календарів, щоб виконати завдання виходу на Євро-2024
Хоч трохи пощастило.
У суботу збірна України розпочне свій передостанній мініцикл у кваліфікації Євро-2024. Називати його найважливішим поки зарано – навіть перемоги в обидвох матчах з Північною Македонією та Мальтою нічого не гарантують. Адже з великою долею ймовірності все вирішуватиметься аж у листопаді.
Завдання у команди, напевно, поки залишається незмінним – спробувати зачепитись за місце у топ-2 та вибороти пряму путівку на турнір.
І якщо відкинути логістичні нюанси, які зумовлені війною та способом перетину кордонів, то для України сформувався найкращий з можливих календарів останніх турів групи.
1. Фактор другого матчу
Тенденція, яка у виконані української команди простежується регулярно – їй значно важче даються другі ігри у спарці. І якщо в плані результатів це виглядає міфом (за останні 5 років не так багато прикладів), то в плані готовності витримувати інтенсивність двох матчів у короткий термін – правдою.
Тут далеко за прикладами ходити не треба – вимучена перемога над Мальтою у червні. Зараз з мальтійцями знову зіграємо після македонців – і варто визнати, що це кращий варіант, ніж якби було навпаки.
Проти більш серйозного суперника Україна має вийти свіжішою, а не втомленою після 2-3-денної паузи з минулого матчу.
2. Фактор номінально домашнього матчу з македонцями
У продовження – той факт, що ця гра з Північною Македонією буде номінально домашньою. Вона пройде у чеській Празі, де цілком можна очікувати приблизно на таку ж підтримку, як з Англією у польському Вроцлаві.
Також перед матчем не довелося додавати у планувальник ще один переїзд – команда вирушила у Чехію та залишатиметься там до самого вильоту у Мальту.
Ну і македонцям не вдасться провернути фішку з жахливого стану газоном, що їм зокрема допомогло зупинити італійців місяць тому.
3. Все можна самотужки вирішити в очній грі з Італією
Заключне протистояння у групі відбудеться вже у листопаді – 20-го числа. І це буде зустріч з Італією – теоретично, прямим конкурентом за прямий вихід на Євро. Тобто ситуація, у якій все залежатиме від української збірної та конкретно її виступу, а не інших команд у паралельних матчах.
4. Фактор номінально домашнього матчу з Італією
Ба більше, матч проти італійців – також «домашній». Офіційно місце ще не визначене, але за багатьма даними це, найімовірніше, буде Німеччина – що у будь-якому випадку теж краще, ніж у вирішальний момент потрапити під тиск вболівальників суперника.
5. Україна відпочиватиме перед останнім туром, Італія – ні
Однак ключовими у контексті підготовки стануть не два попередніх пункти, а те, що 9-й (передостанній) тур наша команда пропускатиме. Італія ж 17 листопада (за 3 дні до виїзду в Німеччину) проводитиме домашній матч з македонцями.
Як повідомляв Віктор Вацко, у плани тренерського штабу Сергія Реброва не входить організація товариського спарингу. У сьогоднішніх умовах у цьому є логіка – футболісти матимуть час на відновлення після клубів та повноцінну підготовку до Італії, а також не ризикуватимуть отримати пошкодження у непотрібній контрольній грі.
***
Виходить, що це справді найлегший графік, який міг бути на заключному етапі кваліфікації. Як збірній вдасться цим скористатися – побачимо згодом.
Фото: УАФ, інфографіка Tribuna.com