Tribuna/Волейбол/Блоги/Чаша наполовину повна чи наполовину порожня: підсумки кваліфікації ОІ та сезону волейбольної збірної
Блоги

Чаша наполовину повна чи наполовину порожня: підсумки кваліфікації ОІ та сезону волейбольної збірної

Детальний розбір від нашого блогера.

12 жовтня, 10:50
48
Чаша наполовину повна чи наполовину порожня: підсумки кваліфікації ОІ та сезону волейбольної збірної

Від редакції: наш блогер Микола Ткаченко весь волейбольний сезон класно освітлював нашу збірну – і у цьому пості він підбиває підсумки останнього великого турніру року. Підтримайте коментарями та плюсами!

***

Закінчилася кваліфікація волейбольних чоловічих команд до Олімпійських ігор-2024, на яких виступала і збірна України. Витримав добу, щоб стихли емоції і зібрати думки докупи, тож тепер можна і поговорити і про квалу, і про сезон збірних в цілому.

Кваліфікація ОІ-2024

На відміну від жіночого турніру, де несподіванку (і то відносну) піднесла лише збірна Домініканської республіки, у чоловіків було набагато цікавіше.

Найгучніше вистрілила збірна Німеччини! Команда, яка займала лише 16-те місце у рейтингу на початку турніру (і шосте у своїй групі), пройшла кваліфікацію без єдиною поразки, обігравши, в тому числі, фаворитів Бразилію та Італію. Німці знайшли баланс у своєму складі (відновився Кампа, а Каліберда, який був основним на Євро, судячи з усього, травмувався, і його топово замінили партнери) і впевнено вибороли путівку на ОІ-2024. Заслужені і вікові лідери Лукас Кампа (37 років) і Ґеорґ Ґроцер (38) отримали шанс зіграти на ОІ наприкінці кар’єри. Дуже потужно і красиво.

Також, дещо несподівано відібралася і збірна Канади. Вони були п’ятими за рейтингом у своїй групі, але їм пощастило з господарями змагань (китайці явно були зайвими у топ-1 сідерах). Північноамериканці змогли обійти вищесіяних Аргентину та Нідерланди, але несподівано в кінці програли ще одній несподіванці – збірній Бельгії. На їх щастя, бельгійці програли у вирішальному матчі болгарам (вели 2-1, але програли на тай-брейку 13:15) і канадці змогли відібратися на ОІ. Порадіємо за етнічних українців Денні Дем’яненка (був основним центральним блокуючим) та Пірсона Ешенка.

В решті, без несподіванок. Польща та США пройшли турнір без єдиної поразки і прогнозовано отримали путівки. А от Бразилії та Японії довелося помучитися і вигравати ключові поєдинки у Італії та Словенії, відповідно. Справилися, допомогли рідні стіни. Хоча на старті добряче буксували (японці ледь виграли у фінів 3-2 та програли єгиптянам 2-3, а бразильці програли німцям, і ледь виграли по 3-2 у чехів та українців, а в кінці так же 3-2 у італійців).

Також цікава була боротьба за африканську путівку (нагадаю, кожна континентальна федерація повинна мати свого представника на ОІ). Єгипет, який програвав 13 очок у рейтингу на початку турніру Тунісу, зміг із запасом перекрити це відставання (наразі, мають невідігрувані +19 балів). Хоча лобовий матч був дуже непростим: виграли 3-2, поступаючись 0-2. Мабуть, це виглядає справедливо, адже єгиптяни щойно стали чемпіонами Африки, а тунісці останнім часом показують слабкий волейбол.

Хороший волейбол продемонстрували Куба, Бельгія, Болгарія, але для прямого попадання на ОІ цього було недостатньо.

Відверто провалилися збірні Ірану (менш несподівано) та Нідерландів (а от це стало для мене великою несподіванкою). Також, слабко відіграла Італія. А от Словенії та Аргентині не вистачило дещиці, щоб здобути прямі путівки на ОІ (всі ці три збірні мають відібратися по добору).

Що там з рейтингом?

Перед початком турніру команди, які займали 10-11 місця у рейтингу, залишали ще собі шанси на добір по рейтингу наступного року. Але несподівані переможці Німеччина та Канада сплутали плани, і тепер лише топ-9 і вище залишають собі шанси на потрапляння на ОІ. Наразі, це Італія, Аргентина, Словенія та Сербія. І якщо перші троє можуть почувати себе впевнено (запас чималий), то сербам ще треба дуже постаратися, щоб залишитися у топі рейтингу. Ліга націй наступного року – це 12 матчів із високим коефіцієнтом турніру (вищим, ніж ЧЄ та кваліфікація ОІ). Тож, принаймні Куба (та і Нідерланди) ще має реальний шанс зачепитися за Олімпіаду.

Ми, на жаль, вже не претендуємо на це.

(зеленим виділені команди, що вже мають путівку на ОІ, синім – що наразі проходять по добору)

Україна

Ми зіграли досить нерівний турнір. Були і справді хороші матчі, були і провальні.

Майже весь турнір ми провели без свого лідера Олега Плотницького, якого турбувала травма коліна. З одного боку, це була велика втрата (а ще згадаємо травму основного центрального блокуючого Дмитра Терьоменка та відрахування основного зв’язуючого Віталія Щиткова), а з іншого, дала можливість проявити себе тим гравцям, які були на других ролях.

Перший матч ми програли Кубі без питань 0-3. Кубинці приїхали на змагання у хорошій формі, і ми не змогли нічого протиставити їхній потужності.

У другому матчі впевнено обіграли непростий (судячи з рейтингу) Іран 3-0. Гру провели впевнено, за що можна похвалити. Найкращими були Василь Тупчій та Тимофій Полуян. Хоча, як показав подальший розвиток подій, іранці були явно не в формі на цьому турнірі (лише одна перемога над Катаром).

Проти Італії не змогли зачепитися. Хоча півтори партії були досить непоганими, і навіть змогли залізти в клатч у першій партії. Але відверто не пішла гра у нашого зв’язуючого Юрія Синиці, найгірший його матч на турнірі. Однак, це був хороший досвід. У всіх цих матчах Плотницький виходив лише на заміну, і лише у прийом.

А от матч проти Бразилії можна занести нам в актив. А перша партія, яку ми виграли 38:36, була найцікавішою за всі змагання. Ми змогли повести 2-1, але дотиснути суперника не змогли. Ба більше, в останніх двох партіях не мали шансів на успіх. Непоганий матч провели Ілля Ковальов, Тупчій та Полуян, а Плотницький вже виходив і на подачу.

Далі йшли два матчі, у яких ми були фаворитами.

Спочатку ми обіграли найслабшу команду групи Катар 3-1 (хоча й пам’ятаємо, що відверто слабких суперників не було). Неприємно програли другу партію, яку мали забирати, і дуже важко виграли третю. Але в цілому, досить непогана вийшла гра. Знову добре проявив себе Полуян, а Плотницький непогано зіграв вже великі хвилини.

Потім обіграли з таким же рахунком непросту Чехію, з якими у нас рахунки ще з минулорічної Ліги націй. Чехи непогано проявили себе до цього, обігравши Іран та ледь не обігравши бразильців (вели 13:9 на тай-брейку). Два сети були впевнено за нами, а от третю програли. Досить серйозно програвали і в четвертій, але спочатку нас повернули в гру блоки Юрія Семенюка, а в кінці добре вийшов на подачу Плотницький. Найкращим же був Ковальов, який показав чудову ефективність (ех, завжди б так).

До останнього матчу проти вже невмотивованої Німеччини ми підходили у піднесеному настрої. Навіть, закрадалися думки, що аби були в оптимальному складі і формі, то могли поборотися і за путівку. Але матч ми не просто програли, а провалили. Німці грали повністю другим складом, але шансів у нас не було від слова «зовсім». Найгірша наша гра на турнірі і закономірна поразка. Одразу після матчу було відчуття сильного розчарування, але зараз вважаю, що це на краще. Аби виграли, то думали б, що все у нас добре і ми не вийшли на ОІ лише через травму Плотницького. А так, є розуміння, що проблем у нас вистачає і їх треба вирішувати. Щодо самої гри, то провалилися не тільки Олег, а і всі решта гравців. Не знаю що це було: втома, недонастрій чи нехватка класу, але є що є.

Отож, ми закінчили змагання на 5-му місці в групі з результатом 3-4 (в прогнозі я давав 4-3, але з приміткою, що це оптимістичний прогноз). Розцінити це можна по-різному. З одного боку, виграли у кого мали чи могли, тобто виконали програму-мінімум (підкреслю, ми не зобов’язані були обігрувати катарців, чехів та іранців, але реально могли це зробити і зробили). З іншого боку, кубинцям, італійцям та німцям програли без питань. Залишається Бразилія, як маркер вдалості чи невдалості. Та і тут кожен бачить те, що вважає за потрібне. Стакан наполовину повний чи пустий – вирішувати вам.

Я б оцінив наші виступи на міцну 4 (по 5-бальній системі). Враховуючи, що для нас це був перший подібний досвід, ми не провалилися, і це вже добре. А досвіду набралися по саме «не хочу», тож це може (і мусить) дати дивіденти у майбутньому.

У рейтингу ми залишилися на приблизно тих же позиціях. Отримали +4 бали (а по ходу турніру і вперше пересікли психологічну позначку у 200 балів), але опустилися на -1 позицію.

Що далі?

Цьогоріч ми отримали неоціненний досвід, якого нам так не вистачало у попередні роки. За рік ми зіграли 25 (!) матчів, у тому числі проти топів, проти яких ніколи раніше не грали (Бразилія, Італія, Куба, Іран, Німеччина). Ми вперше зіграли за часів «золотого покоління» на неєвропейській території (та ще і два таких турніри – Челенджер та кваліфікація Олімпіади). Так, зіграли не дуже вдало, якщо розцінювати виключно турнірні задачі. Але для майбутніх результатів це має дати великий плюс.

Чи можемо ми зробити крок вперед – це питання. З одного боку, ми зараз знаходимося на досить пристойному рівні топ-15 світу, з перспективами досягати 1/4 ЧЄ та 1/8 ЧС. І це непогано, якщо порівнювати з футболом чи баскетболом. З іншого боку, це справді наше «золоте покоління», і невідомо, коли ми ще таке отримаємо. А тому хочеться досягти чогось більшого. Щоб колись зійшлися для нас всі зірки, і ми видали турнір, на кшталт Німеччини у цій кваліфікації. Із результатом у вигляді призового місця на ЧЄ чи ЧС.

А для цього треба «варитися» серед найкращих команд. І нам конче необхідна Ліга націй, всі топи саме там (всі, хто вище нас у рейтингу + Болгарія). Саме такою має бути задача на наступний рік – фінал Золотої ліги і перемога в Челенджері. Це непроста задача. В Золотій лізі будуть бельгійці, чехи, хорвати, португальці. А в Челенджері, якщо туди потрапимо, додасться Катар/Китай та хтось сильний із Ліги націй (Туреччина, Болгарія). Але якщо такої задачі не ставити, прогресу не буде (а нам би дуже хотілося).

Які для цього передумови і що треба зробити?

Кваліфікація показала, що у нас-таки є резерв. Чудово продемонстрував себе Полуян, відносно непогано Владислав Щуров.

Є травмовані Терьоменко та Дмитро Вієцький, які можуть додати глибину і якість на своїх позиціях (наразі Тупчій виглядає більш важливим гравцем, ніж, навіть, Плотницький. Бо за ним нікого, Євгеній Кісілюк явно не тягне).

Треба миритися з Щитковим. Синиця непогано себе показав, але рівно зіграти всі матчі він не може. Тому Щитков дуже потрібен. Угісу Крастіньшу треба вирішити це питання, це в інтересах збірної.

Семенюк і Щуров у парі виглядають слабко. Ми побачили від інших команд, якими мають бути центральні блокуючі в атаці – різкими, гнучкими. У Юрія немає поставленого удару, він прийшов у волейбол пізно і з цим нічого не поробиш (при тому, що як блокуючий він найсильніший у нашій команді). Але і у Владислава ті ж проблеми. Він хлопець молодий, тому треба іти в зал і відпрацьовувати удар годинами. Я його бачу як непоганого бекапа Семенюка. А от в пару з Юрієм треба або Терьоменка (в ідеалі), або Максима Дрозда чемпіонатосвітовського розливу.

Треба забути про рейтинг, якому занадто багато приділяли уваги цьогоріч. Рейтинг прийде сам собою, якщо буде гра. А тому у матчах, що не мають турнірного значення (як цьогоріч з Бельгією у ЗЛ чи Чилі на Челенджері) потрібно більше давати шансів резервістам. Полуян показав, що гравець може дуже додати, якщо йому довіряти.

Психологія – наше все. Точніше, відсутність ментальної стійкості наразі. Треба щось із цим робити. Так, нарешті ми взяли перший важливий клатч за багато матчів проти сильного суперника (Бразилії). Але треба більше, закривати матчі. Гадаю, робота в цьому напрямку ведеться, але треба пробувати різні методи, доки не дасть результату. Добре було б якось додати емоцій Ковальову. Ну може хлопець, може, але тушується після перших невдач. Йому б не такий флегматичний характер, додати емоцій Тупчія, Плотницького, Семенюка.

Налаштування на матч. Тут питання до тренерського штабу. Часто ми просто не потрапляємо у гру. Як з німцями чи кубинцями у кваліфікації ОІ, як було неодноразово на ЧЄ. А якщо ми не включаємося по-максимуму, то перетворюємося на команду топ-30.

Крастіньш – класний спеціаліст. Але можливо, він вже пересидів на цій посаді. Можливо, команді треба більше емоцій, щоб зарядити. І якщо задачу виходу в Лігу націй не буде виконано наступного року, то треба подумати про інші кандидатури. Нам би когось на зразок румуна Ґеорґа Крету зі збірної Словенії, щоб розшевелювати хлопців емоціями

Як би не було, за цією збірною цікаво спостерігати і вболівати. Тож, сподіваюся, наступний рік подарує багато емоцій і, бажано, позитивних.

Замість епілогу

Моя «місія» у волейбольному сезоні виконана. Це були неймовірні 49 матчів (24 у жінок і 25 у чоловіків), було що обговорити і проаналізувати. Але починається регулярка НБА і до наступного року я погружаюся туди (НБА, ҐСВ та Стеф Каррі – моя головна любов). Тож, до наступної Золотої ліги не планую писати про волейбол. Хіба що наші клуби дадуть привід у єврокубках написати про них. Я ж буду залітати на волейбольну гілку і активно спілкуватися на тему українського та світового волейболу.

Дякую всім активним користувачам волейбольного ком’юніті, які підтримували мене і активно переживали за наші збірні та обговорювали це у волейбольних новинах та постах. Особлива подяку Ігорю Яндовичу, якого «зустрів» на баскетбольному конкурсі «Травневе божевілля», і який своїм прикладом спонукав мене писати про волейбол (його матеріал про «Прометей» топчик, перечитайте при нагоді). Вболіваю за тебе, друже, у фіналі боксерського конкурсу «Вище пояса!».

Всім миру! Все буде Україна!

Сергей Филипчук
Дякую автору, читати його коментарі під час сезону дуже допомогало
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Сергей Филипчук
Розширяємо волейбольне ком'юніті)) Волейбол-то дуже динамічна і цікава гра - як грати, так і дивитися.
Відповісти
Андрій Сеньків
Дякую за ваші матеріали. Цінно!
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Андрій Сеньків
Дякую за похвалу метра! Для мене це цінно)
Відповісти
b0rden1
Дякую за Ваші прев'ю і аналізи, дуже допомогли зрозуміти рівень нашого і світового волейболу, і на що ми там розраховуємо) За збірною було цікаво дивитися, іноді було дуже приємно, іноді боляче, але це норма для спорту) Будемо вірити у подальше зростання нашої збірної. Дякую за огляд!
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача b0rden1
На здоров'я. Приємно, що чимала кількість людей цікавиться волейболом.
Відповісти
vova79
сильний текст. дякуємо за роботу, Миколо. з усім погоджуюсь
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача vova79
Дякую. З усім не треба, дискусійних питань вистачає)
Відповісти
Віталій Биркун
Миколо, дуже дякую за вашу роботу. Провести кваліфікацію, під ваші коментарі, будо суцільною насолодою. Чекаємо ігри наступного року)
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Віталій Биркун
Дякую. Важко було фізично витримати такий графік, але тепер можна трохи відіспатися)
Відповісти
Viktor Prodanyuk
Микола ви норм. мужик і автор. сподіваюся, будете тепер висвітлювати також волейбольні єврокубки і ЧУ (хоча і розумію, що зі стартом НБА переключитеся туди). зі збірними я вже трохи навіть і розібрався.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Viktor Prodanyuk
Дякую, Вікторе, за підтримку)
Відповісти
Rostyslav Hivchak
Дозволю собі чуть занизити оцінку - 4 з мінусом. Бо тверда четвірка чи 4+, в моєму розумінні, ще щось типу "чуть не дотягнули до п'ятірки", але насправді до п'ятірки було чимало (забагато провальних матчів, вважайте цей мінус знято за останній матч). Микола, Вас велике спасибі за цей чудовий гід по цьому літньо-осінньому марафону. Справді, з нетерпінням чекав на кожне прев'ю/рев'ю. Зловив себе на думці, що востаннє таке за собою спостерігав 15-20 років тому від "футбольного" Артема Франкова. Що у нас далі по планах, за участю наших команд (маю на увазі збірні України), не враховуючи "банального" футболу))? Чекаємо на жіночий ЧС з гандболу. Микола, що можна зробити, що підсадити Вас на ще одну голку? Розумію, що фанатська любов - це святе, але Вас сильно не вистачатиме. P.S. поправте орфографічну помилку у слові "дивіденди". Так, дрібязково. Я не зануда, якщо що..
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Rostyslav Hivchak
Ну з гандболом мені важко, вважаю його занадто монотонним, не динамічним. Але, на любителя. Та і "ніколи не кажи ніколи")) Щодо оцінки погоджуся. Я не брав до уваги + чи -, але аби брав, то поставив би 4-. З "дивідентами" опечатка вийшла, дякую. Дописував вже в годину ночі, тож пропустив. Зазвичай, перечитую текст неодноразово перед публікацією, може інколи і занадто)
Відповісти
Нік Nickname
Дякую,тезко ,з великим нетерпінням чекав на ваші матеріали ... З приводу написаного вище ,особливо і нічого добавити ,згоден шо 4 по п'яти бальній але на мою думку 4 з плюсом ,бо найголовніший підсумок ,як на мене ,це те що в нас з'явилися перспектива у вигляді , наприклад,того ж самого Полуяна чи надія, що Ковальов може брати себе в руки та змінюватися,однім словом ,у мене є віра що це ще далеко не стеля і не межа хлопців . Віримо !
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Нік Nickname
Так, головне, щоб без травм і у травні зібрали оптимальний склад.
Відповісти
Відчуваю більше оптимізму. Проти Бразилії гарна гра
Відповісти
Алан Макманус
Добре написав і висвітлював...не все міг переглянуть,але те,шо не побачив,не по статтям тіпа великих журналістів переглядав,а по вашим коментам знизу...шо поробиш,такий вже рівень нашої спортивної журналістики...це я не применшую вашу роль,все дуже добре у вас виходить...
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Алан Макманус
Дякую, старався)
Відповісти
Богдан22
дякую, Микола! Цікавлюсь волейболом лише коли збірна грає якісь турніри, тому дуже цікаво було читати твої статті і роздуплятися на яких позиціях у світовому волейболі знаходиться наша команда та її суперники
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Богдан22
У мене також перекос щодо збірних. У волейболі інститут збірних ще тримає свій рівень. І клубні справи не переважили престижність збірних, що є в деяких інших видах спорту. Але от, як мінімум, за Прометеями в єврокубках варто поспостерігати.
Відповісти
ak-75
Цікаво і толково написано. Як звжди. Але спробую вставити свої копійки. Успіх Канади не є такою вже несподіванкою. їм просто поталанило з групою. Китайська група це відстій! Вона і поруч не стояла з іншими і північноамереканці цім скористалися. Так там були непогані збірні але не топові! Хто справді здивував це Бельгія! Наша команда на "четвірку" та ще й тверду не заробила ніяк. "Трієчка" з натяжкою. І поясню чому: 1. Матчі з німцями і кубинцями були не просто програні, а провалені. Вибачте в шести партіях з прямими конкурентами не вийти з двадцятки - це дуже погано. 2. Ми взяли своє з чехами і катарцями без шику. Так і має, напевне бути, але хотілося б чистих перемог. Перемога над Іраном не є чимось неординарним. Ми їх драли, дерем і будемо драти :-) Просто історично ми для них незручний суперник, як для нас турки. В нас була серія товарняків з цією збірною і вони відхватували "всю" дорогу. 3. "Трієчка" - за гру з Бразилією! Це реально єдина гра, де ми стрибнули вище голови. Одна гра не замало для твердої "четвірки". І ще одна ремарка Іран і Бразилія вже втратили своїх головних тренерів по ходу та після турніру. Окремо по Плотницькому - геть незрозуміла ситуація з цією травмою коліна. Коли в Тупчія проблеми з спиною - це видно. Тут не зовсім зрозуміло. Ні на що не натякаю але чи не є це відголоском подій з бунтом гравців? Вже через 10 днів стартує Серія А і тоді я думаю дещо проясниться. Ще відмічу, що саме Плотницький, а Тупчій є головною силою збірною. Зправа не в атаці. Олег ідеально грає в захисті. По Щурову - навіть не сумнівайтеся - цей хлопець додасть. І Плюс-Ліга допоможе. Це його перше велике літо і для дебютанта він зіграв непогано. Центру потрібен досвід - це буде, а Крастільнш поставить подачу. Так що тут все по графіку. Йдемо далі. Треба миритися з Щитковим? Це з якого милого??? Мікроклімат в середині волейбольної команди - це фундамент. Не буде грати команда з чварами в середині колективу! Не буде, навіть якщо вона створена з класних гравців. Можливо потрібно по іншому ставити питання: чи не хоче Щитков помиритися з збірною? Бо він дійсно важливий. насамперед як альтернатива Синиці для можливості ротації. По травмованим - нам дійсно не пощастило. Але побажаючи хлопцям здоров'я скажу, що для команди це на добре - бо нарешті включилася ротація. Якщо ми хочемо в Лігу Націй - там без цього ніяк! Ну і наприкінці - команді потрібно подякувати за сезон. Такого в історії українського волейболу ще не було. І це дуже близько до елітного рівня. Якщо будуть зроблені вірні висновки і штабом і (підкреслю) федерацією - то можна буде "долити в стакан"! Дуже сподіваюся, що вірні висновки будуть зроблені.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача ak-75
Розгорнуто, толково, дякую. Хоча не з усім і погоджуся. Оцінка то таке, сприйняття кожного. Я робив поправку на "вперше", тому трохи підтягнув. По Плотницькому не думаю, що не в травмі справа. Аби був виховний момент, то не випускали б зовсім. Але ж виходив на заміну в прийом. Просто для різних дій працюють різні групи м'язів. А ризикувати рецидивом і сваритися з Перуджею - собі в мінус з перспективою. По Тупчію згоден, наразі найбільш незамінний гравець. По Щиткову... Хто з ким захоче миритися мені не так принципово. Раз ніхто не хоче говорити про те, що насправді сталося, то вирішіть між собою. Щитков потрібен збірній! Ні Євстратов, ні Діденко не тягнуть на рівень Синиці і Щиткова. По Щурову є сумніви. Так, молодий, але не юний. 21, якщо не помиляюся. До цього часу удар має бути поставлений, а його немає. Додасть без сумнівів. У блоці, розумінні гри, подачі. Але не факт, що в ударі. Подивимося, що буде настпного року. В будь-якому випадку, цікаво)
Відповісти
Андрей Белик
Раньше следил за волейбольной сборной постольку-поскольку, но олимпийская квала была прям в очень комфортном для меня временном слоте (если б все матчи начинались в 2-2:30, было б вообще супер), поэтому посмотрел все игры, кроме последней с Германией. По увиденному именно в квале (по остальным турнирам судить не берусь) главное впечатление - сборная далека и от уровня "участник Олимпиады", и от статуса "топ-15 команда мира" по сути, но при этом за цикл была проделана колоссальная работа по набиванию рейтинга, который позволил попасть в олимпийский отбор по факту. Оно звучит вроде бы и просто, но свежие прецеденты в других видах спорта мне неизвестны - в баскетболе 3х3, например, где в чем-то похожий принцип отбора на Игры, Украина в прошлом цикле не собрала очков хотя бы на одну путевку, даже имея постоянные медали мира/Европы у девушек. Без медалей в этом цикле там прям вообще все плохо, но при этом в топ-10 мужского рейтинга есть, например, Монголия, а в топ-10 женского - Венгрия и Азербайджан. Так что в отношении планирования и стратегии стакан скорее полон (и к женской команде это тоже относится) - если есть конкретные люди, отвечающие за эти вещи, они молодцы. Чисто по игре показалось, что у нас физически слабая сборная для игры против неевропейских команд. Куба просто смела за счет силы и агрессии, с Катаром отскочили благодаря травме ключевого игрока соперника, блок - в принципе одна из самых слабых сторон в игре. Понятно, что вот это поколение игроков глобально сильнее уже не станет, но это точно та штука, на которую стоит обращать внимание при подготовке поколений следующих. Хотя опять же - я не эксперт в волейболе, это чисто зрительское мнение.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Андрей Белик
У вас завищені очікування. Ніхто про пряму путівку не говорив і рейтинг спеціально не набивав. Ми вже рік тому були в районі топ-15 (стрибок був на ЧС). Якщо ви говорите, що ми далеко від топ-15, то хто з тих, що нижче, сильніші за нас? Чехія, Катар, Єгипет? Так, на топ-10 ми не тягнемо. Принаймні поки. Але топ-15 - це хороший рівень. Просто ви подивилися лише матчі із самою верхівкою рейтингу і зробили висновки. Та ж баскетбольна збірна набагато дальше від топів, ніж волейбольна. І якщо говорите про травму в суперника, то і про наші ж не забувайте. Втрата Терьоменка і Плотницького - великий мінус.
Відповісти
Андрей Белик
відповів на коментар користувача Mикола Ткаченко
Ну так в этом и смысл, как по мне - посмотреть матчи с топами и увидеть, насколько мы далеко, в чем топы лучше и куда надо идти. ЧМ и любые турниры с форматом плей-офф в один матч на выбывание - вещь не показательная, там очень велико влияние фактора случайных совпадений, удачных вечеров и так далее, мы все видели марокканцев на ЧМ футбольном, аргентинцев на ЧМ баскетбольном четыре года назад, поляков на прошлом ЧЕ баскетбольном и так далее. А сама возможность сыграть на одном турнире вкруговую с итальянцами, немцами, бразильцами, кубинцами, да даже тем же Катаром - это уже полезно, независимо от результата. Что касается рейтинга, я с вами не согласен и думаю, что это был ключевой акцент на весь цикл (собрать столько, сколько нужно для попадания в квалификацию), но вообще это надо идти и спрашивать у тренера и федерации. Может, кто-то спросит - там и узнаем, как оно на самом деле. А по поводу ожиданий - у меня их нет в принципе от украинских сборных в игровых видах. Что-то выиграют, чего-то достигнут - красавчики, не выиграют, не достигнут - окей, значит, это наше место сейчас, других сборных у нас нет, мы не бразильцы в футболе и не канадцы в хоккее. Но в конкретном мужском волейболе люди сами, публично, говорят о своей исключительности (достаточно просто почитать/посмотреть последние комментарии Плотницкого), и хочется увидеть эту исключительность не в матчах с иранами, румыниями и прочими египтами.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Андрей Белик
Власне, для цього (росту) нам і потрібна Ліга націй (задача на наступний сезон), щоб грати не з "румунами", а з "бразильцями". До ЧС минулого року ми десятиліттями не грали з неєвропейськими командами і взагалі не проходили на ЧЄ чи ЧС. А розмови про "винятковість" - то все місцевого розливу. Так-то для нас і Михайлюк із Циганковим зірки. Я розумію вашу позицію, як не фанату волейболу (все або нічого). А мені от цікаво повболівати за вихід із групи, 1/8 чи 1/4 великих турнірів. Навіть цим поколінням ми ніколи не досягнемо топ-5 світу, але от зазіхнути на топ-10 було б цікаво. Цей турнір показав, що поки ми на ті позиції не тягнемо. Але чому б не спробувати (я про топ-10), якщо зробити правильні висновки?
Відповісти
Олександр Дніпро
Дуже вдалий аналіз повністю згоден! Не кидайте справу висвітлювати волейбол України, у вас це гарно виходить.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Олександр Дніпро
Дякую. Я не кидаю, збірні точно буду. Просто щоб писати, треба багато дивитися. А з Суперлігою у мене цього (багато) не вийде по часу. От чесно і зізнався)
Відповісти
fan1689963563916884860
Дуже дякую! Як і завжди змістовно-феєрично!
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача fan1689963563916884860
Феєрично було б, аби наші хлопці пройшли на Олімпіаду. Ех, рожеві мрії))
Відповісти
Не Відчуваю
Дякую, пане Миколо, за супровід волейбольного сезону збірних Вашими статтями, новинами, а також можливістю подискутувати в коментарях. Приємно знайомитись з волейбольними турнірами разом з знаючими людьми.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача Не Відчуваю
Ну це ви мені лестите, називаючи "знаючим". Я також багато чого не знаю, або ж розбирався на ходу, разом з усіма) Але в дискусії справді піднімаєш свій рівень розуміння гри.
Відповісти
IY
А до речі як вам матч Єгипет - Японія? Єгипет - Туніс вже був копією, а матч з Японією неповторний оригінал. Як можна програти 25:10, 25:14 у команди, яка в десятки разів сильніше, а потім виграти три партії поспіль з різницею в 2 очки. Це якийсь космос. Якби коефіцієнти не обмежували, то мабуть би на Єгипет можна було побачити щось на рівні 10 000. Історична гра
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача IY
Був дуже здивований, хоч і чекав від Єгипту кращої гри, ніж Туніс. Японці явно не потрапили одразу в турнір, перед цим фінам ледь не програли. Але все рівно вважав, що африканців закриють на ізі.
Відповісти
19oleksiy08
Гарний розбір ситуації, все по ділу, але як на мене основне, про що треба подумати в збірній - це натрулізація, а саме на позицію зв'язуючого, ні Щитков, ні Синиця не дозволять нам вийти на рівень, який дозволить грати в Лізі Націй, а також на топових змаганнях замахнутися на щось вище ніж 1/4 фіналу. Приклади світових збірних показують, що саме зв'язуючий робить команду топовою (якщо ти звісно не збірна Польщи, яка може зібрати і 3 склади які зможуть поборотися за виграш головних турнірів світу), Джаннелі в Італії, Крістенсен в США, Де Чеко в Аргентині, да навіть Де Хульст в Бельгії - якщо прибрати цих гравців, команди стають набагато слабшими ніж з ними на майданчику. Також потрібно думати про позицію другого догравальника, як на мене по всьому ОІ Полуян був краще Ковальова, єдиний плюс Ковальова - гра на тяжких високих м'ячах проти групового блоку - завдяки своїй висоті атакі він там себе непогано почуває, всі інші компоненти - як на мене у Полуяна все набагато краще в цьому сезоні було, особливо прийом, так, не космічні цифри, які іноді бувають у Олега Плотницького (але на мою думку Олег взагалі один з найкращих приймаючих серед догравальників у світі, вимушена гра на позиції ліберо за Перуджу у Лізі Чемпіонів це показала), але не стандартні 20-25% Ковальова. Ну і Тупчій, у нього явні проблеми з психологією, особливо в кінці матчів, я за весь сезон не згадаю матчу, де Тупчій хоча б пару м'ячів в кінцівці забив, він постійно їх провалює і насправді це напевно друга проблемна позиція після зв'язуючого
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача 19oleksiy08
Ну до нас топові гравці не стоять в чергу на натуралізацію. Умовні Леон чи Леал до нас не поїдуть. Щодо Тупчія, то тут більше проблема у його стилі гри. Він дуже енергозатратний, тому в кінці і просідає. Якщо повернеться Вієцький, то розгрузить його. Звичайно, наше "золоте покоління" - це не словенське чи аргентинське, але ми шанована команда в світі, і це потрібно цінувати і зберігати. На команду рівня призера хоча б Євро ми не тягнемо. Але за сприятливих умов можемо і поборотися.
Відповісти
19oleksiy08
відповів на коментар користувача Mикола Ткаченко
Нам не треба топовий гравець, нам потрібен хоча б чуть вище середнього чи навіть середній зв'язуючий, тому що умовний Єніпазар з Баркому набагато кращий що Щиткова, що Синиці, але на рівень навіть чемпіонату Польщі він посередній
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача 19oleksiy08
Ну не знаю. Я вашу позицію зрозумів, але не поділяю. Як на мене, у парі Щитков та Синиця цілком норм. Принаймні, не бачу адекватної кандидатури для натуралізації (Єніпазар ні, не той рівень). А бруни-джанеллі-крітенсени на дорозі не валяються. Та і в принципі проти натуралізації, як такої. От би другого догравальника (умовного Каліберду, якщо брати українське коріння) чи хорошого атакуючого центрального (той же Гладир) було б цікавіше.
Відповісти
Показати ще 3
IY
Зіграли в цілому на своєму рівні, враховуючи всі наші проблеми. Дуже вже крутий середній рівень світового волейболу. Але звичайно трошки шкода (в першу чергу волейболістів), що не зробили маленького чуда. Кампа до речі грав колись в харківському Локомотиві, якщо не помиляюся. Дякую за огляд, Миколо.
Відповісти
Mикола Ткаченко
відповів на коментар користувача IY
Так, в 2013-му грав, після того, як сезон відіграв на болотах за бєлогорьє.
Відповісти
IY
відповів на коментар користувача Mикола Ткаченко
Важко знайти, хто не грав у узкіх
Відповісти
IY
відповів на коментар користувача IY
На жаль, навіть серед наших таких дуже багато
Відповісти
Показати ще 2

Інші пости користувача

EuroVolleyM 2023. Підсумки
12 вересня, 20:03
36
Всі пости